Deklarata e aktorit Gëzim Kruja: “Futbollistin e lë këmba, kurse artistin e lë…”

0

 

 

Gjatë bisedës që po zhvillohej në emisionin e sotëm të “Zonë e Lirë” me aktorët e shfaqjes më të re “Lufta dhe paqja…pa pilaf”, është hapur diskutimi mbi teatrin.

Aktori i madh Gëzim Kruja ka rrëfyer mbi jetën e tij artistike, ku ka thënë se do i duheshin tre libra për të përshkruar karrierën e tij shumëvjeçare, gjatë së cilës ka luajtur në 15 komedi, në rolet kryesore.

Po ashtu, ai e ka përshkruar jetën e artistit me vetëm një shprehje: “Futbollistin e lë këmba, kurse artistin e lë skleroza”.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here