‘ÇFARË BËRE NATËN E PARË TË MARTESËS?’, KOÇO DEVOLE: E MORA NUSEN NË KRAHË DHE…

0

 

 

 

Aktori i madh i humorit Koço Devole ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Në kurthin e Piter Pan’, ku është përballur me pyetjet e fëmijëve. 

Një ndër pyetjet më pikante ka qenë në lidhje me natën e parë të martesës.

Devole ka rrrëfyer plot të qeshura premtimin që i kishte bërë bashkëshortes dhe që ndryshoi me kalimin e kohës.

 

A gëzove kur u martove dhe natën e parë të martesës çfarë bëre?

‘Tani të gjitha çfarë kam bërë nuk do t’i thotë xhaxhi, por ajo që bëra për herë të parë, natën e parë të martesës, e mora nusen time në krahë. Dhe ashtu në krahë siç e kisha i thashë: O shpirt, kështu do të çoj tërë jetën në krevat, në krahë… Kështu kaloi nata e parë, e dytë, e tretë, muaji i parë, i dytë, i tretë. Mirëpo gruaja filloi të shëndoshej, po unë nuk kisha më fuqi ta çoja në krahë. Kështu që s’kisha ç’bëja edhe i thashë hip këtu në karrige, u përkula dhe i thashë hip në kurriz.

Meqë i dhashë fjalën, gruaja u shëndosh e u shëndosh dhe arrita ta çoj në krevat me karrocë. Tani kanë kaluar plot vite dhe gruaja është bërë si vozë, por ama unë fjalën e mbaj, sepse kam vënë nja dy dërrasa tek krevati dhe ngaqë është si vozë e rrotulloj dhe e çoj në krevat. Por tani, edhe gruaja po dobësohet po edhe un po bëj pak stërvitje që ta mbaj fjalën dhe deri sa të plakem do ta çoj në krahë në krevat’, tha Devole.

 

 

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here