Besnik Kasa (1953-2017)

0

 

 

Besnik Kasa lindi ne 19 mars të vitit 1953 dhe u nda nga jeta po në 17 mars te vitit 2017. Besniku ishte një nga aktoret e njohur te ish Estrades se Shtetit, Besnik Kasa. Ne kuroren e tij te bukur prane Estrades se Shtetit, Besniku deputoj vite me radhe perkrahe aktoreve Skender Sallaku, Arben Shaka, Vasillaq Vangjeli ej, etj.

 

Ai karakterizohej nga urtesia dhe thjeshtesia e tij. Kasa njihet për rolin e tij në filmin  “Streha e re” dhe një rol episodik tek filmi “Rrugicat që kërkonin diell”. Te gjithe miqte shoket e tij do ta kujtojne me respekt Beson e mire. Familja Humbi njeriun e saj te dashur, dhe ne mikun dhe kolegun tonë. Pushofsh ne paqe Besniku yne i dashur.!

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here