Artistja e madhe Liza Laska, Mirënjohje për ç’farë ka lënë për brezat e ardhshëm

0

 

 

Nga aktiviteti – Homazh, per nder te aktores se shquar vlonjate, Liza Laska, qe u zhvillua dje ne Teatrin “P. Marko” Vlore, me rastin e 5-vjetorit te ndarjes nga jeta. Artistet jane te pavdekshem nga veprat qe lane trashegim!

 

Shkrimtari Andrea Petromilo, autor i monografise “Perla e Jugut”, kushtuar jetes dhe vepres se Liza Laskes.

 

Dramaturgu Bashkim Kozeli duke folur per Liza Lasken.

 

Duke ndjekur dokumentarin kushtuar aktores, realuzuar nga gazetarja Efrosina Arapi.

 

Aktorja veterane Lavdie Bisha, duke recituar vargje te krijuara nga Liza Laska.

 

Trio Vlonjate- kolazh kengezh, qe Liza i pelqente aq shume.

 

E bija e Lizes, duke pershendetur te pranishmit ne salle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here