Ardit Gjebrea – Eja, 1995

0

Fitoi Çmimin E Parë Në Festivalin E 34 Të Këngës Në RTSH Muzika Ardit Gjebrea Teksti Xhevahir Spahiu, Dhjetor 1995.

Kembezbathur ullinjte,

brigjeve vetmojne,

Asnje fjale, asnje lajm,

vec zogj qe vijne e shkojne.

Vajze e valeve qe prêt…

Kembezbathur ullinjte vetmojne,

Asnje fjale, asnje lajm, asnje fjale,

Vec zogj qe vijne e shkojne…

Ku je , ku je, o enderr e merguar,

Malli po prêt dhe loti u tret…

Eja me diellin, eja,

Eja dhe perpije detin,

Mere boten, falma qiellin,

Eja me diellin eja,

Eja dhe perpije detin

Kemi lindur , bashke do vdesim….

Ooooooo……….

Vajze e valeve prêt dhe era flet me detin

Permbi zallin e shkrete

Ne heshtje yjet heshtin…

Ku je , ku je, o enderr e merguar,

Malli po prêt dhe loti u tret….

Eja me diellin, eja,

Eja dhe perpije detin

Mere boten, falma qiellin,

Eja me diellin, eja

Eja dhe perpije detin,

Kemi lindur , bashke do vdesim…

Oooooo……

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here