Aktorja Eva Alikaj tregon çfarë i tha Elvira Diamanti kur fitoi çmimin për filmin “Njeriu i mirë”: Ne kemi bërë 5 deri në 6 dhe…

0

Aktorja e njohur shqiptare Eva Alikaj ka treguar në emisionin “Pasdite me Rudinën”, se në momentin kur fitoi çmim për filmin ‘Njeriu i mirë’, u thumbua nga kolegia e saj Elvira Diamanti.

“Kur fitova çmimin për njeriu i mirë, mbaj mend Elvirën që tha ç’është kështu kjo me një film edhe merr çmimin e parë, ne kemi bërë nga 5-6 filma edhe…”

 Megjithatë Eva Alikaj ka sqaruar se batuta ishte thënë në kontekstin e shakasë dhe se me kolegen kishte marrëdhënie të mira.

Filmi “Njeriu i mirë” u xhirua në vitin 1982, dhe për rolin kryesor (atë të Verës) Eva Alikaj vetëm 21 vjeç, në 1983, fitoi Kupën si Aktorja më e mirë e Festivalit V të Filmit Artistik Shqiptar.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here