Aktori dhe regjisori Mevlan Shanaj interpreton poezi nga Majlinda Nana Rama

0

Në një darkë mes miqsh, nuk mund të mungonte poezia. Aktori dhe regjisori i njohur, Mevlan Shanaj i dha zë njërës prej poezive të mia… Mevlani është ndër të paktët njerëz që i ka mbijetuar genocidit të prishjes së njeriut.

Është i mençur, cilësisht i talentuar, me një botë të madhe diturie, i mbushur me mirësi e fisnikëri të skajshme dhe sidomos me thjeshtësi, çka e çon atë drejt kultit të madhështisë. Bashkë me Natashën, jam e pasur që i kam bërë miq në rrugën time.

Respekt, Mevlan Shanaj!

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here