Agron Llakaj reagon ashpër ndaj programit më të ri në Top Channel: Stop degjenerimit!

0

Programi më i ri që ka startuar në “Top Channel” çdo të premte “Aventurierët” vjen në formën e një reality show por që në episodin e plotë ka shkaktuar shumë zhurmë dhe debat.

Pas Florjan Binajt, ky program nuk është pëlqyer aspak edhe nga Agron Llakaj, i cili e ka quajtur të shëmtuar dhe të rëndë.

Sipas këndvështrimtit të tij,“Aventurierët” është një degjenerim dhe ndërkohë i ka bërë thirrje AMA-s që të marrë masa për të vetmen arsye se nuk komunikon mesazhe të rëndësishme tek fëmijët.

Aktori në një postim në Instagram është shprehur se ky reality show kaq kriminal nuk duhet të lejohet për shkak se ndikon për keq në edukimin e fëmijëve.

“Kjo video që po shikoni ,nuk është kamerë e fshehtë dhe aq me pak amatore….,është një reality show ‘Aventurieret ‘ dhe shfaqet çdo të premte në televizionin kombetar Top Channel !Nuk dua të merrem me TCh ,qëllimin për të mbështetur një shoë kaq të shëmtuar dhe të rëndë në çdo pikëpamje….,degjenerim ,çthurje , perversitet .I drejtohem AMA-s institucioni i monitorimit të mediave audiovizive ! Ej njerëz ! A keni familje?! A keni fëmijë ?!A nuk jeni të shqetësuar për ardhmërinë e tyre ?! Si mund të lejohet një reality show kaq kriminal për edukimin e fëmijëve tanë ,nipërve e mbesave?!Kovid 19 nuk është asgjë përpara kësaj të keqeje kombëtare që po mbillet nëpër ekranet tona , është pasqyre reale e jona ,dhe kjo fillon që nga shkolla ,cikli 9 vjecar dhe me radhë…, ku çthurja dhe rrugacëria kanë ndërtuar modele të respektuara nëpër auditore…,këta që shikoni në këtë reality show , nesër do shfaqen në rrugë si “vipat ” e ardhshëm. ” unë jam ajo që shkova me katër cuna njeheresh!…” Une jam ai djali gay që dashurinë time e shfaqa aty në netë të tëra dhe u kënaqa me këdo që me dashuroi e adhuroi !” ” kurse unë jam ajo që ja grisa breket asaj gocës dhe e kapa nga floket dhe e hoqa zvarrë nëpër dhome , dhe po të mos ma kishin hequr nga duart e kisha vrarë fare !” ” E unë jam ajo që ja zbërtheva pantallonat atij djalit…dhe…dhe… ” !

Media e portale që i promovojnë për ca klikime pa menduar që jane bashkëautor në krim. AMA është përgjegjëse direkte…,është alarm por më shumë se alarm !Shkolla ,familja dhe shoqeria kanë lëshuar sinjalin SOS !Nqs nuk ngrihemi sot dhe të vendosim rregulla ,nqs nuk ngrihemi sot me alarmin e ligjshëm prindëror për një të ardhme të sigurt të fëmijëve tanë…,nesër do jetë vonë. Ti ose ajo apo kushdo do të jeni viktima të realitetit i cili do fitoj qytetarinë shumë shpejt….,Dhuna , çthurja ,tërbimi ,degjenerimi dhe krimi ,do jenë realiteti ynë i ardhshëm shoqëror . Shqiptarë zgjohuni ! Për fëmijët tanë ,për të ardhmen tone! Stop degjenerimit!”, ka shkruar në postim Agron Llakaj.

View this post on Instagram

Kjo video qe po shikoni ,nuk eshte kamere e fshehte dhe aq me pak amatore….,eshte nje reality show 'Aventurieret ' dhe shfaqet cdo te premte ne televizionin kombetar Top Channel !Nuk dua te merrem me TCh ,qellimin per te mbeshtetur nje show kaq te shemtuar dhe te rende ne cdo pikepamje….,degjenerim ,cthurje , perversitet .I drejtohem AMA-s institucioni i monitorimit te mediave audiovizive ! Ej njerez ! A keni familje?! A keni femije ?!A nuk jeni te shqetesuar per ardhmerine e tyre ?! Si mund te lejohet nje reality show kaq kriminal per edukimin e femijeve tane ,niperve e mbesave?!Kovid 19 nuk eshte asgje perpara kesaj te keqeje kombetare qe po mbillet neper ekranet tona , eshte pasqyre reale e jona ,dhe kjo fillon qe nga shkolla ,cikli 9 vjecar dhe me radhe…, ku cthurja dhe rrugaceria kane ndertuar modele te respektuara neper auditore…,keta qe shikoni ne kete reality show , neser do shfaqen ne rruge si "vipat " e ardhshem. " une jam ajo qe shkova me kater cuna njeheresh!…" Une jam ai djali gay qe dashurine time e shfaqa aty ne nete te tera dhe u kenaqa me kedo qe me dashuroi e adhuroi !" " kurse une jam ajo qe ja grisa breket asaj goces dhe e kapa nga floket dhe e hoqa zvarre neper dhome , dhe po te mos ma kishin hequr nga duart e kisha vrare fare !" " E une jam ajo qe ja zbertheva pantallonat atij djalit…dhe…dhe… " ! Media e portale qe i promovojne per ca klikime pa menduar qe jane bashkeautor ne krim .AMA eshte pergjegjese direkte…,eshte alarm por me shume se alarm !Shkolla ,familja dhe shoqeria kane leshuar sinjalin SOS !Nqs nuk ngrihemi sot dhe te vendosim rregulla ,nqs nuk ngrihemi sot me alarmin e ligjshem prinderor per nje te ardhme te sigurt te femijeve tane…,neser do jete vone. Ti ose ajo apo kushdo do te jeni viktima te realitetit i cili do fitoj qytetarine shume shpejt….,Dhuna , cthurja ,terbimi ,degjenerimi dhe krimi ,do jene realiteti yne i ardhshem shoqeror . Shqiptare zgjohuni ! Per femijet tane ,per te ardhmen tone! Stop degjenerimit!

A post shared by Agron Llakaj (@agronllakajofficial) on

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here