A e mbani mend shahisten e vogël tek filmi “Dy herë mat”? Ja si duket ajo pas kaq shumë vitesh!

0

 

 

Ndonëse nuk e vazhdon më aktrimin, Rudinën tek filmi “Dy herë mat” me siguri të gjithë e mbani mend. Nëse nuk ju kujtohet, por ju risjellim shprehjen që u bë hit nga kyfilm: “Dua edhe akullore, edhe çokollatë”.

 

Por si duket “Rudina” pas kaq shumë vitesh? Aktorja Manjola Begolli mbaroi studimet për ekonomik dhe sot është një biznesmene.

 

Manjola Begolli (vajza shahiste); ne kinokomedine ku me humorin e saj godet mendjemadhesine, mbivleresimin e aftesive vetjake dhe mosbesimin per arritjet ne punen shkencore te njerezve te bazes, te cilet me modestine kembenguljen dhe pasionin per profesionin per shkencen, arrijne rezultate pozitive.

 

Ajo  u rikthyer sërish në ekran, kur u bë pjesë e emisionit ‘Shiko kush luan’.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here