A e dini sa vjeç mbush sot “Mr. Bean”

0

 

 

Aktori Rowan Atkinson i njohur si “Mr. Bean” është një ndër personazhet më të dashur për publikun. Atkinson sot feston ditëlindjen.

Për të gjithë kuriozët, aktori i famshëm ka lindur më 6 janar të vitit 1955 dhe sot mbush 65 vjeç.

Kujtojmë se për herë të parë, ai u shfaq në publik me rolin si “Mr. Bean” në vitin 1990 dhe luajti 15 seri që u përhapën në mbarë botën dhe vazhdojnë të transmetohen herë pas here në ekran edhe në ditët e sotme.

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here